ZEN HOME dům za 2 mil. kč pro pětičlennou rodinu
Manželé s třemi dětmi si koupili na východ od Prahy pozemek o rozloze 1 000 metrů čtverečních a postavili na něm jednoduchý dům s obytnou plochou 105 metrů čtverečních. Stavba trvala rok a stála dva miliony korun. Dům ZenHome navrhl brněnský architektonický ateliér Hiconcept manželů Marešových a my máme výhradní zatoupení v Moravskoslezském kraji pro stavbu těchto domů. Odkaz: https://bydleni.idnes.cz/levny-dum-dum-za-milion-bydleni-za-prahou-stavba-domu-p0d-/stavba.aspx?c=A171120_130035_stavba_web

Více v archivu


Zpracování projektové dokumentace

Projektová dokumentace

Projektová dokumentace je základním a nejdůležitějším dokumentem při přípravě a realizaci stavebních záměrů. Na projektovou dokumentaci lze pohlížet z několika úhlu, ale nejdůležitější je, aby sloužila dobře a bezproblémově k účelu, ke kterému je zpracována. Projektovou dokumentaci lze rozdělit na :
 

  1. Projektová dokumentace pro splnění legislativní povinností
  2. Projektová dokumentace pro realizaci stavebních záměrů


Rozdělení projektové dokumentace se ale u některých investorů mohou zásadně rozcházet, proto je nutné už při zadávání dokumentace jasně vědět a stanovit si, k čemu má sloužit.

Zákonnou povinnost zpracovat projektovou dokumentaci pro stavební díla řeší zákon 
č. 183/2006 Sb. o územním plánování a stavebním řádu (obecně označovaný „stavební zákon“), její rozsah je pak stanoven zejména vyhláškou č. 499/2006 Sb. o dokumentaci staveb.

Na základě zákonných povinností a našich zkušeností v oboru přípravy a rekonstrukce staveb, Vám nabízíme následující projekční služby.


Dokumentace ke stavebnímu povolení (DSP)
 – Na jejím základě dostanete stavební povolení nebo ohlášení. Dokumentace musí být zpracována dle vyhlášky 499/2006Sb.

 
Dokumentace provedení stavby (DPS) – Je obecně detailněji zpracovaná dokumentace pro stavební povolení. Obsahuje technické řešení stavby. Specifikace jednotlivých materiálů, položkový rozpočet, technické detaily. V položkovém rozpočtu jsou uváděny již konkrétní výrobci a materiály. Díky této dokumentaci můžete mít lepší kontrolu nad náklady během výstavby.

Nová zelená úsporám - Dotace

Informace k dotacím Nová zelená usporám ZDE

 


Zen Home

Zen Home® je propracovaný projekt dostupného designového domu. Je zaměřený na efektivitu i kvalitu vnitřního prostředí a materiálů. Ikdyž je typový, je osobitý a každý projekt je originální. Je velmi jednoduchý a tak zbývají nám architektům i klientům síly k důkladnému zamyšlení nad tím, jak dům smyslupně umístit, doplnit, naplnit i obklopit.KONTAKTUJTE NÁS

Uvažujtete o  výstavbě nebo reknostrukci domu, a rádi byste využili dotace nebo jen potřebujete poradit?