ZEN HOME dům za 2 mil. kč pro pětičlennou rodinu
Manželé s třemi dětmi si koupili na východ od Prahy pozemek o rozloze 1 000 metrů čtverečních a postavili na něm jednoduchý dům s obytnou plochou 105 metrů čtverečních. Stavba trvala rok a stála dva miliony korun. Dům ZenHome navrhl brněnský architektonický ateliér Hiconcept manželů Marešových a my máme výhradní zatoupení v Moravskoslezském kraji pro stavbu těchto domů. Odkaz: https://bydleni.idnes.cz/levny-dum-dum-za-milion-bydleni-za-prahou-stavba-domu-p0d-/stavba.aspx?c=A171120_130035_stavba_web

Více v archivu


Je možné získat dotaci na stavbu?

V rámci programu Nová zelená úsporám, který spustilo Ministerstvo životního prostředí České republiky, můžete získat finanční podporu na nové ekologičtější obnovitelné zdroje energie a taky na úspory energie formou zateplení domu a jeho částí.

DOTACE NA ZATEPLENÍ RODINNÝCH A BYTOVÝCH DOMŮ

Výše dotace na zateplení domu se odvíjí od hodnoty snížení energetické náročnosti. Platí, že čím kvalitněji svůj dům zaizolujete, tím větší finanční podporu v programu Nová zelená úsporám získáte. Například při základním zateplení domu, kdy bude energetická náročnost snížena o 40%, se výše dotace na zateplení bude ve výši 25% celkových způsobilých nákladů.

V případě, že provedete i zateplení stropu ve sklepě spolu s domem a snížíte tak náročnost o 50%, bude Vám vyplacena finanční podpora ve výši 35% celkových nákladů. Pro získání dotace na zateplení ve výši 50% celkových způsobilých nákladů je třeba snížit energetickou náročnost o 60%.


Zen Home

Zen Home® je propracovaný projekt dostupného designového domu. Je zaměřený na efektivitu i kvalitu vnitřního prostředí a materiálů. Ikdyž je typový, je osobitý a každý projekt je originální. Je velmi jednoduchý a tak zbývají nám architektům i klientům síly k důkladnému zamyšlení nad tím, jak dům smyslupně umístit, doplnit, naplnit i obklopit.KONTAKTUJTE NÁS

Uvažujtete o  výstavbě nebo reknostrukci domu, a rádi byste využili dotace nebo jen potřebujete poradit?